![](https://suceavanews.ro/wp-content/uploads/2024/01/catel-salvat-de-pompieri-e1705568674275-300x236.jpeg)
Salvatorii s-au deplasat cu o autospecială și o barcă pneumatică, cu care au început acțiunea de salvare. Animalul, speriat, înghețat și slăbit, a fost recuperat și adus, cu barca, la mal.
„Ca de obicei, prietenii de la „Casa lui Patrocle” au răspuns apelului nostru, și au preluat câinele. Suntem siguri că patrupedul a rămas pe mâini bune și va primi toate îngrijirile necesare”, anunță sursa citată.