S-a cinstit cu mult alcool, apoi a ieșit la plimbare cu mașina. Polițiștii l-au tras pe dreapta la Dumbrăveni

8 decembrie 2018

Un șofer s-a cinstit cu alcool înainte de a urca la volan, dar nu a reușit să ajungă la destinație pentru că polițiștii din Dumbrăveni l-au tras pe dreapta.

B.P., de 35 de ani, din comuna Dumbrăveni, a fost oprit pentru control vineri seară, pe un drum comunal din localitate.

like facebook, suceava, news, stiriAcesta mirosea puternic a alcool și a fost testat cu aparatul etilotest. Rezultatul a fost  de 0.80 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Bărbatul s-a ales cu dosar penal pentru că a condus sub influența alcoolului.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia