Bărbat, la volanul unei mașini, cu o alcoolemie uriașă. Polițiștii l-au tras pe dreapta

20 august 2018

Un bărbat de 37 de ani s-a cinstit cu mult alcool, apoi a urcat nestingherit la volanul unei mașini. Duminică, la zece minute după miezul nopții, o patrulă din cadrul Secția 3 Poliție Rurală Marginea a oprit pentru control pe DC Dornești, zona denumită „La Castel”, autoturismul condus de un localnic de 37 de ani.
like facebook, suceava, news, stiri
Întrucât emana halenă alcoolică, conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 1,18 mg/l alcool pur în aerul expirat. La spital i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

Șoferul chefliu s-a ales cu dosar penal.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia