Un sucevean este cercetat de procurori pentru că și-a urmărit nevasta. Procurori ai Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți au dispus, miercuri, 31 mai, punerea în mişcare a acţiunii penale față de faţă de Vartolomei Ghiocel, pentru săvârșirea a patru infracţiuni de „nerespectarea hotărârii judecătoreşti”.
Și asta pentru că în zilele de 07 martie 2017, 20 aprilie 2017, 04 mai 2017 şi 30 mai 2017 a încălcat ordinul de protecţie emis de către Judecătoria Rădăuţi, prin care nu avea voie să se apropie la o distanţă de cel puţin 30 m faţă de soţia sa V.M.
„Prin ordonanţa organelor de cercetare penală s-a dispus măsura reţinerii pentru o durată de 24 de ore începând cu data de 30.05.2017, ora 15:30, iar prin ordonanța procurorului de caz din data de 31.05.2017, s-a dispus luarea măsurii controlului judiciar pe o perioadă de 60 zile faţă de inculpat”, susțin procurorii.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia
[…] citeste mai mult aici […]
[…] Sucevean judecat pentru că și-a urmărit nevasta […]
[…] Sucevean judecat pentru că și-a urmărit nevasta […]