Decizie la nivel central: Ilie Niță rămâne în PNL

4 august 2015

ilie nitaVicepreședintele Consiliului Județean Suceava, Ilie Niță, își păstrează funcția din cadrul CJ și rămâne în PNL după o decizie luată, luni, la nivelul central al partidului.

like-facebookDeși Niță a fost exclus din PNL în cadrul unei ședințe a Colegiului Director Județean al PNL, comisia de la nivel central a decis ca acesta să rămână în partid, potrivit unor surse din cadrul PNL.

Membrii PNL au încercat să îl scoată pe Niță din partid pe motiv că acesta nu le reprezintă interesele şi că este susţinut în această funcţie de PSD.

Niţă şi-a anunţat, la începutul lunii iulie, dorinţa de a candida la preşedinţia Consiliului Judeţean Suceava şi l-a criticat pe liderul liberal Gheorghe Flutur despre care a spus că bagă ura şi vrajba în organizaţia PNL Suceava.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia