Accident de muncă! Un bărbat şi-a prins mâna la un circular

8 aprilie 2015

ambulantaUn bărbat, în vârstă de 49 de ani, din comuna Bogdăneşti, a rămas fără degetul mare de la o mână după ce a prins-o la un circular.

Marţi, în jurul orei 16.00, în timp ce se afla în incinta societății la care lucra, din Bogdăneşti, şi tăia o scândură la circular, bărbatul de 49 ani, angajat al firmei, a scăpat mâna dreaptă în pânza circularului care l-a tăiat în zona degetului mare.

like-facebookVictima a fost transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate, fiind diagnosticat cu „amputare deget mâna dreaptă”.

În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul producerii unui accident de muncă, ce urmează a fi soluționat procedural, despre incident fiind sesizat și Inspectoratul Teritorial de Muncă Suceava”, susţin reprezentanţii IPJ Suceava.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia