Vineri 17 Mai 2024, Actualizat acum 137 zile 12:00 am

Rapid CFR Suceava, învinsă în prima etapă din play-off-ul Ligii a doua

Liga 2Rapid CFR Suceava a pierdut, sâmbătă, în prima etapă a play-off-ului Ligii a doua de fotbal. Echipa suceveană a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de Gloria Buzău.

Buzoienii au deschis scorul în minutul 6 prin Dedu, iar Rapid CFR a egalatt în minutul 54 prin Plecanciuc. Oaspeții au obținut victoria în minutul 78 prin golul nscris de Amet.

Rapid CFR: Căt. Pascal – D. Bălan (cpt.), Ferariu, Fl. Plecanciuc, C. Spătar – G. Apostol, Onciu, Sumanaraiu – Gheorghiciuc, Buziuc, Golofca. Rezerve: Roheţki – R.Sava, R. Soare, M. Negru, Vornicu, Marinkovici, Săvoaia. Antrenor: Bogdan Tudoreanu

Gloria: D. Sîrbu – Al. Iordache, Vlaicu, Dăniţă (cpt.), D. Ghiţă – N. Popescu, Cl. Dumitrescu, G. Marcu, D. Burlacu – M. Dedu, Al. Ioniţă. Rezerve: Stoicescu – Bobe, Drăguţ, Mitu, Ad. Ghinea, Koprindzhiyski, F. Amet. Antrenor: Viorel Ion