Un şofer a intrat cu maşina într-un copac, la Mălini

9 decembrie 2014

masina in copacUn bărbat de 39 de ani din comuna Mălini a ajuns, luni, la Spitalul Fălticeni, după ce duminică a fost implicat într-un accident de circulaţie.

El conducea autoutilitara, pe DJ 209 A, pe raza localității, iar pe un sector de drum acoperit cu zăpadă, a derapat, a ieșit în afara părții carosabile și a intrat în coliziune cu  un copac.
După producerea accidentului conducătorul auto a părăsit locul incidentului, fără a anunța poliția.

like-facebookÎn urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a bărbatului de 39 de ani, din comuna Mălini, pasager în autoutilitară, care s-a deplasat la domiciliu, iar în data de 08.12.2014, s-a prezentat la spital, ulterior fiind transferat la Spitalul Județean Suceava, unde a rămas internat, pentru investigații medicale.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au prelevat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei”, susţin poliţiştii.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia