Un bărbat beat criță s-a izbit cu mașina într-un stâlp și în gardul propriei locuințe

7 martie 2019

Foto: Arhiva

Un bărbat de 41 de ani a băut până nu mai știa de el, apoi s-a urcat la volan. Miercuri, acesta s-a izbit cu mașina într-un stâlp de electricitate, apoi în gardul propriei gospodării, pe raza satului Drăgușeni.

Liviu L. a fost identificat de polițiști  în locuința sa și fiind testat cu aparatul etiloest, a rezultat o concentrație de 1,21 mg/l alcool pur în aerul expirat, după care i-au fost prelevate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
like facebook, suceava, news, stiri
Mai mult, polițiștii au constatat că acesta nu posedă permis de conducere pentru vreo categorie auto.

În cauză s-a întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunilor de: „conducerea unui vehicul fără permis de conducere” și „conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe””, susțin reprezentanții Poliției Suceava.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia