Daria, fetița care a murit de foame, era hrănită doar cu lapte și ceai

30 noiembrie 2018

Daria, fetița de un an și zece luni, din Horodniceni, care a murit de foame, era crescută doar cu lapte și ceai.

Copila era crescută doar de tatăl său, mama fiind plecată în străinătate. Tatăl mai are în grijă trei copii.

O fetiță de un an și zece luni a murit, în urmă cu câteva zile, la Spitalul din Fălticeni, unde a fost internată cu o anemie severă și insuficiență respiratorie.

O femeie din Horodniceni a sunat la 112 și a cerut o ambulanță pe motiv că nepoțica sa are probleme de sănătate.

like facebook, suceava, news, stiriUn echipaj medical a ajuns de urgență la locul respectiv, iar fetița a fost dusă la spital. Din păcate, în ciuda tuturor eforturilor medicilor, copila a murit. Se pare că fetița a fost dusă de tată la bunică după ce a văzut că aceasta se simte rău.

O fetiță de un an și zece luni a murit la spital după ce a fost internată cu o anemie severă

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia