Luni 06 Aprilie 2020, Actualizat acum 96 zile 12:00 am

 

Peste 5.400 de liceeni suceveni vor susține bacalaureatul în 16 centre de examen. Vezi care sunt acestea!

Absolvenții de liceu vor susține, luni, proba scrisă la limba română din cadrul examenului de bacalaureat. La nivelul județului Suceava, s-au înscris 5.458 de candidați, din care 4.875 din seria curentă și 583 din serii anterioare.

La proba de limba română s-au înscris 5143 elevi, din care 315 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei.

Marţi se va desfăşura proba la Limba şi literatura maternă – E)b): maghiară, germană, sârbă, slovacă, croată, turcă, ucraineană şi italiană. Aici s-au înscris 30 de elevi.

like facebook, suceava, news, stiriMiercuri, va avea loc proba obligatorie a profilului – E)c). S-au înscris pentru a susține proba 5217 elevi (3444 matematică şi 1773 la istorie). 241 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei.

Ultima probă scrisă din această sesiune – cea la alegere a profilului şi specializării – E)d) – este programată vineri. S-au înscris pentru a susține proba 5232 elevi (243 fizică,1808 biologie, 155 chimie, 349 informatică, 1283 geografie, 1201 logică, argumentare și comunicare, 72 psihologie, 15 economie, 84 sociologie, 22 filosofie). 226 elevi au susținut proba în serii anterioare și au solicitat recunoașterea probei.

La nivelul județului Suceava, sunt 16 centre de examen:

Centre
COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI
COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI
Subcomisie 1
LICEUL TEHNOLOGIC “TOMSA VODA” SOLCA
LICEUL TEHNOLOGIC “TOMSA VODA” SOLCA
LICEUL TEHNOLOGIC “NICANOR MOROSAN” PARTESTII DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA
COLEGIUL “ANDRONIC MOTRESCU” RADAUTI
COLEGIUL “ANDRONIC MOTRESCU” RADAUTI
Subcomisie 1
COLEGIUL TEHNIC “LATCU VODA” SIRET
COLEGIUL ECONOMIC “DIMITRIE CANTEMIR” SUCEAVA
COLEGIUL ECONOMIC “DIMITRIE CANTEMIR” SUCEAVA
Subcomisie 1
COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA SUCEAVA
LICEUL TEHNOLOGIC “VIRGIL MADGEARU” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “DRAGOS VODA” CAMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL NATIONAL “DRAGOS VODA” CAMPULUNG MOLDOVENESC
CENTRUL DE STUDII “STEFAN CEL MARE SI SFANT” BUCOVINA CIMPULUNG MOLDOVENESC
LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE COCEA” MOLDOVITA
LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CAMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL NATIONAL “EUDOXIU HURMUZACHI” RADAUTI
COLEGIUL NATIONAL “EUDOXIU HURMUZACHI” RADAUTI
LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE GHERASIM” MARGINEA
Subcomisie 1
LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE
COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” SUCEAVA
LICEUL TEORETIC “FILADELFIA” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “NICU GANE” FALTICENI
COLEGIUL NATIONAL “NICU GANE” FALTICENI
LICEUL TEHNOLOGIC “OLTEA DOAMNA” DOLHASCA
Subcomisie 1
COLEGIUL “VASILE LOVINESCU” FALTICENI
COLEGIUL “VASILE LOVINESCU” FALTICENI
LICEUL TEHNOLOGIC “IORGU VIRNAV LITEANU” LITENI
COLEGIUL NATIONAL “PETRU RARES” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “PETRU RARES” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “STEFAN CEL MARE” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL “STEFAN CEL MARE” SUCEAVA
COLEGIUL DE ARTA “CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA “SPIRU HARET” SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA “SPIRU HARET” SUCEAVA
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA
COLEGIUL NATIONAL MILITAR “STEFAN CEL MARE” CAMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL NATIONAL MILITAR “STEFAN CEL MARE” CAMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL SILVIC “BUCOVINA” CAMPULUNG MOLDOVENESC
COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC “ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC “PETRU MUSAT” SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC “SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVA
LICEUL TEHNOLOGIC “MIHAI EMINESCU” DUMBRAVENI
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “MITROPOLITUL DOSOFTEI” SUCEAVA
LICEUL TEHNOLOGIC ”MOLDOVA” SUCEAVA
LICEUL TEORETIC “MOLDOVA” SUCEAVA
COLEGIUL TEHNIC “MIHAI BACESCU” FALTICENI
COLEGIUL TEHNIC “MIHAI BACESCU” FALTICENI
COLEGIUL TEHNIC RADAUTI
COLEGIUL TEHNIC RADAUTI
LICEUL TEHNOLOGIC “ION NISTOR” VICOVU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC “ION NISTOR” VICOVU DE SUS
LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI
LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI
LICEUL TEHNOLOGIC “LIVIU SUHAR” IACOBENI
LICEUL TEHNOLOGIC “NICOLAI NANU” BROSTENI
LICEUL TEHNOLOGIC “VASILE DEAC” VATRA DORNEI
LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR
Total general: 5458 candidaţi, din care 4875 din seria curentă şi 583 din serii anterioare

 

 


Loading...

loading...

Lăsați un comentariu

*