Trei elevi suceveni au obținut mențiuni la Olimpiada națională de limba spaniolă

8 aprilie 2018

Trei elevi suceveni, care au reprezentat județul la Olimpiada Națională de limbi romanice - limba spaniolă, s-au întors cu mențiuni.

Olimpiada a avut loc, în perioada 2-6 aprilie 2018, la Târgoviște, județul Dâmboviţa. Lotul olimpic județean a fost format din 3 elevi, toți obținând mențiuni, după cum urmează: Mențiune acordată de Ministerul Educației Naționale - Gherasim Octavian George, clasa a IX-a, de la Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava (prof. îndrumător Norocel Ancuța); Mențiuni speciale acordate de Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița: Semenciuc Sabina, clasa a X-a, de la Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava (prof. îndrumător Norocel Ancuța); Cărceanu Diana Florina, clasa a XI-a, de la Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava (prof. îndrumător Norocel Ancuța).

like facebook, suceava, news, stiriLotul olimpic județean a fost însoțit de doamna prof. Norocel Ancuța de la Colegiul Național ”Petru Rareș” Suceava.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

One comment on “Trei elevi suceveni au obținut mențiuni la Olimpiada națională de limba spaniolă”

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia