Înalt PreaSfințitul Pimen, arhiepiscopul Sucevei și Rădăuților, va sluji sâmbătă, 22 iulie, la Salcea. IPS Pimen este așteptat de la ora 07.30, la Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae”.
Slujba va începe la ora 08.00, fiind oficiată de un sobor de preoți împreună cu IPS Pimen.
„După terminarea ei, vom strămuta pe părinții slujitori Teodor Maxim, Dumitru Constantinescu și Trifan Pânzaru în mormântul nou din curtea bisericii. Vă așteptăm ca pe un întreg și cu recunoștință față de cei ce au slujit la acest sfânt altar”, precizează părintele paroh Ionel Doru Budeanu.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia
[…] citeste mai mult aici […]