Sucevenii vor plăti mai puțin pe gigacalorie

4 ianuarie 2017

caldura caloriferSucevenii racordați la sistemul centralizat de termoficare vor plăti mai puțin gigacaloria, în urma scăderii TVA de la 20% la 19%.

like-facebookAnunțul a fost făcut, miercuri, de primarul municipiului Suceava, Ion Lungu. Potrivit acestuia, populația va plăti 178 de lei pe gigacalorie, în loc de 179,5, deci, cu 1,5 lei mai puțin.

„La fel și autoritatea locală, la subvenții va plăti 174,24 de lei pe gigacalorie, mai puțin cu 1,46 de lei. Am făcut deja hotărârea de Consiliu Local, probabil vom intra cu ea în sedința normală a lunii și va intra în aplicare cu data de 1 ianuarie”, a declarat Ion Lungu.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia