Bătrân lovit de o căruță, în localitatea Ciprian Porumbescu

2 noiembrie 2015

carutaÎn timp ce conducea atelajul hipo neînregistrat, pe un drum comunal neclasificat din localitatea Ciprian Porumbescu, ajungând la intersecția cu DJ 178, un localnic de 28 de ani, a schimbat direcţia de deplasare spre dreapta și nu s-a asigurat corespunzător, fapt pentru care, l-a surprins şi accidentat uşor pe un bătrân de 81 de ani, care se deplasa în calitate de pieton pe DJ 178.

Totul s-a petrecut duminică, iar după producerea accidentului, conducătorul atelajului hipo a plecat de la faţa locului, fiind identificat ulterior de poliţiști.
like-facebook
Acesta şi victima au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,61 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru conducătorul atelajului hipo şi de 0,04 mg/l alcool pur în aerul expirat pentru pieton, după care, la spital, celor doi, li s-au recoltat mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii au întocmit dosar penal.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia