Duminică 05 Mai 2024, Actualizat acum 125 zile 12:00 am

Rapid București- Rapid CFR Suceava 1-1 (0-1). Giuleștenii au ratat două penalty-uri

rapid bucuresti- rapid cfr suceavaRapid CFR Suceava a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida susținută, luni seară, în deplasare, pe terenul formației Rapid București, în etapa a 10-a a Ligii a doua.

Sucevenii au condus la pauză grație autogolului marcat în minutul 12 de Kusnir, fiind egalați în minutul 73 printr-un gol marcat de Mădălin Martin.

like-facebookTotodată, sucevenii au avut noroc, pentru că giuleștenii au ratat două penalty. Primul a fost dictat în minutul 78, după ce Dănilă l-a faultat pe Trandu în suprafața de pedeapsă, iar Trandu a ratat. În prelungirile meciului, Luque ratează și el o lovitură de la 11 metri dată după un henț în careu.

În minutul 83, jucătorul Rapidului București Josl a fost eliminat.

Rapid București: Romero – Kusnir, Robuste, Grassi, Josl – C. Raiciu, Moke, Trandu – I.Popa, Embalo, Tudoran
Rezerve:  Manea – Luque, V. Nicolae, Jeslinek, Cioablă, Monzo, M. Martin
Antrenor: Dan Alexa

Rapid CFR Suceava: Niga – D. Bălan, S. Ciobanu, Ferariu, Semeghin – Golofca, Aeroaiei, Sumanariu, Vrabie – M. Negru,  M. Enciu. Rezerve: Hânţescu, – M. Onciu, Sandu, Sfrijan, Velescu, Apostol, Dănilă. Antrenor: Bogdan Tudoreanu.