Sâmbătă 18 Mai 2024, Actualizat acum 138 zile 12:00 am

Rapid CFR Suceava, victorie în Liga a doua. Sucevenii rămân pe podium

Liga 2Rapid CFR Suceava a obținut, sâmbătă, o nouă victorie, în Liga a doua. Echipa suceveană a învins cu scorul de 2-0 (1-0) pe teren propriu pe AS Bacău, într-un meci contând pentru etapa a 19-a.

În minutul 17, Apostol înscrie cu un şut de la 20 de metri la rădăcina barei de pe colţul scurt în urma unei acţiuni personale purtată pe partea stângă, iar în minutul 89 Negru, aflat în interiorul careului, la 10 metri de poartă, face o preluare din întoarcere şi şutează plasat la colţul lung, stabilind scorul final.

like-facebookRapid CFR: Roheţki – D. Bălan (cpt.), R. Soare, Plecanciuc, G. Apostol – Gheorghiciuc, Sumanariu, M. Onciu – Golofca, Buziuc, Marincovic. Rezerve: Ct. Pascal – R. Sava, C. Ferariu,. M. Negru, N. Alexandru, Vornicu, Săvoaia
Antrenor: Bogdan Tudoreanu

SC Bacău: Petrariu – I. Ursu, Lozneanu, Vraciu, C. Neagu, Căinari (cpt.), Taban, Luncanu, Drugă, A. Pavel, Ţuţu. Rezerve: E. Savu – L. Dumitriu, Curiliuc, Strugariu, Adăscăliţei, Pungă, Mihălăchioaie. Antrenor: Cristian Popovici.