Vineri 17 Mai 2024, Actualizat acum 137 zile 12:00 am

Rapid CFR Suceava, o nouă victorie în Liga 2. Vezi rezultatele etapei a 18-a!

Liga 2Formația Rapid CFR Suceava a obținut, sâmbătă, în etapa a 18-a a Ligii a doua, o victorie importantă care îi permite să se mențină pe poziția a doua a clasamentului. Sucevenii s-au impus cu 3-2 pe teren propriu în fața echipei ACS Berceni, deși au fost conduși cu 2-0 la pauză.

În minutul 24, Pivniceru deschide scorul pentru Berceni cu un şut din 14 metri după o respingere greşită a apărării sucevene, iar în minutul 28, Scărlătescu îl invinge pe Rohetki din nou cu un şut la colţul lung în urma unui contraatac.

like-facebookSucevenii reduc din diferență în minutul 68 prin Buziuc. Apostol execută o lovitură de colţ până la Soare care trimite cu capul în transversală, mingea deviază până la Buziuc care înscrie din 4 metri. Cinci minute mai târziu, Semeghin centrează de pe partea stângă până la Golofca care reuşeşte egalarea, iar în minutul 83 același Semeghin este faultat în careu şi se dictează penalty, transformat de Marinkovici.

Rapid CFR: Rohetki – D. Bălan, R, Soare, Plecanciuc, Semeghin (cpt.) – Gheorghiciuc, G. Apostol, Onciu, Golofca – M. Negru, Buziuc. Rezerve: C. Pascal – C. Spătar, R. Sava, Ferariu, Marinkovic, Săvoaia, Vornicu. Antrenor: Bogdan Tudoreanu

ACS Berceni: Meilă – E. Nicu (cpt.),M. Popescu, Dobrosavlevici, G. Damian – Scărlătescu, Pivniceru, Jugaru, C. Mihai – Văduva, Lemac. Rezerve: Vl. Ignat – R. Gheorghe, Krausz, Lică, R. Radu, Dapo, Ciuică. Antrenor: Adi Mihalcea