Tânăr din Câmpulung Moldovenesc reţinut pentru mai multe furturi

11 februarie 2015

hot retinutUn tânăr de 21 de ani din Câmpulung Moldovenesc a fost reţinut pentru 24 de ore de poliţişti, marşi, după patru furturi.

Potrivit unui comunicat al IPJ Suceava, în urma cercetărilor efectuate, în mai multe cauze privind furturi din locuință comise de autori necunoscuți, în perioada 17 august 2014–25 ianuarie 2015, pe raza municipiului Câmpulung Moldovenesc, polițiștii au reușit identificarea autorului a patru astfel de fapte, ca fiind un localnic de 21 de ani.

like-facebookDin cercetări, polițiștii au stabilit faptul că, prin forțarea sistemului de acces, sau profitând de neasigurarea ușii, autorul a pătruns în imobile și  a sustras bani, produse electronice și băuturi alcoolice în valoare totală de circa 5.000 lei, reușindu-se recuperarea prejudiciului în proporție de circa 30%.

Miercuri, tânărul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria C-lung Moldovenesc pentru stabilirea măsurilor legale.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia