Preşedintele CJ Suceava: La „Hora Bucovinei” au fost 22.000 de participanţi

19 mai 2014

Preşedintele Consiliului Judeţean Suceava, Cătălin Ioan Nechifor, a apreciat că la cea de-a VI-a ediţie a manifestării „Hora Bucovinei" prezența participanților pe toată durata evenimentului a fost de 22.000 culminând cu momentul de vârf de 18.000 de participanţi.

Cătălin Ioan Nechifor susţine, printr-un comunicat de presă, că pentru organizarea acestui eveniment în 2014 s-au cheltuit 84.000 de lei, bani proveniți de la bugetul Consiliului Județean Suceava.

Pentru evenimentul Hora Bucovinei organizat în 2011, la care au fost prezenți 11.000 de persoane, s-au cheltuit 643.856 lei, fonduri nerambursabile.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia