Accident grav la Şcheia. Maşină căzută în râpă

10 ianuarie 2014

Un grav accident s-a produs, vineri dimineaţă, pe raza localităţii Şcheia.

Un VW Golf care circula dinspre Suceava spre Şcheia pe şoseaua de centura a municipiului a căzut într-o rupă, după ce, pe fondul vitezei, şoferul a pierdut controlul volanului. Maşina a rupt un parapet şi s-a răsturnat într-o râpă.

În urma accidentului, doi pasageri de pe scaunele din faţă au fosst răniţi uşor, suferind leziuni la cap şi membre, iar o femeie, 45 de ani, situată pe bancheta din spate a rămas încarcerată.

Pompierii au intervenit cu greutate, având în vedere locul unde a ajuns maşina după ce a părăsit drumul. Femeia a fost transportată pe o targă până la ambulanţă, după ce salvatorii s-au chinuit să o scoată din râpa adâncă. Pasagera a suferit un politraumatism şi este suspectă de leziuni interne, starea sa fiind gravă.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia