Adolescent din Șcheia internat într-un centru educativ după ce a fost condamnat pentru tâlhărie

17 august 2018

Un adolescent, în vârstă de 17 ani, din comuna Șcheia a fost internat într-un centru educativ după ce a fost condamnat pentru tâlhărie.

like facebook, suceava, news, stiriLa data de 15 august 2018, în urma activităților operative întreprinse, polițiștii Poliției Comunale Șcheia, au depistat și reținut un minor de 17 ani, din comuna Șcheia, față de care Judecătoria Suceava a dispus măsura educativă a internării într-un centru educativ pentru o durată de 2 ani, pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.

Minorul a fost identificat, escortat și internat în Centrul Educativ Târgu Ocna, din județul Bacău.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia