FOTO Delegații de la Bethleem, Soroca, Cernăuți și Sosnowiec au ajuns la Suceava

23 iunie 2018

Delegații de la Bethleem, Soroca, Cernăuți și Sosnowiec au ajuns, sâmbătă, la Suceava. Acestea au fost primite la sediul Primăriei municipiului Suceava de edilul Ion Lungu.

„Am primit în această dimineață delegațiile orașelor înfrățite, la sediul primăriei. Este vorba despre delegația orașului Bethleem, condusă de primarul Anton Salman, a orașului Soroca, condusă de primarul Victor Său, precum și cele ale orașelor Cernăuți și Sosnowiec, reprezentate de către domnii viceprimari”, a spus primarul.

like facebook, suceava, news, stiriDupă întâlnirea de la primărie, aceștia au vizitat parcul auto electric al municipalității, Catedrala Nașterii Domnului și Pavilionul orașelor înfrățite, amenajat de primărie pe esplanada din centrul orașului.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia