Bărbat rănit după ce a ajuns cu mașina într-un șanț

20 mai 2018

Un bărbat de 54 de ani, din orașul Dolhasca, a fost rănit într-un accident rutier care a avut loc vineri. În timp ce conducea autovehiculul pe DN2, având direcţia de deplasare dinspre municipiul Fălticeni spre municipiul Suceava, pe fondul neadaptării vitezei de mers la condițiile de drum, a pierdut controlul autovehiculului și a părăsit partea carosabilă după impactul cu șanțul din partea dreaptă a drumului, pe sensul său de deplasare.
like facebook, suceava, news, stiri
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului autoturismului. Acesta a refuzat sub semnătură deplasarea la Spitalul Judeţean Suceava pentru investigații amănunțite.

„Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest iar rezultatul a fost 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior i s-au recoltat mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „vătămare corporală din culpă””, spun polițiștii.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia