Neobișnuit! A făcut accident din cauza lichidului de parbriz

23 decembrie 2016

politie1Un accident mai puțin obișnuit a avut loc, joi, pe strada Calea Bucovinei din municipiul Rădăuți. O femeie de 45 de ani, din orașul Milișăuți, a folosit instalația de spălare a parbrizului, situație în care, lichidul a înghețat, iar conducătoarea auto, pe fondul lipsei de vizibilitate, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu autoturismul condus regulamentar de un localnic de 58 de ani.

like-facebookDin accident, a rezultat rănirea ușoară a conducătorului auto de 58 de ani și a unui localnic de 47 de ani, pasager în același autoturism.

„Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ în cazul femeii și de 0,06 mg/l alcool pur în aerul expirat în cazul bărbatului de 58 de ani, după care, la spital, li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural”, potrivit unui comunicat al Poliției.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia