Un tânăr în vârstă de 20 de ani, din comuna Șcheia, beat și dezbrăcat până la brâu, a făcut scandal mare pe Bulevardul George Enescu, în stația „Mobilă”.
Sâmbătă, Claudiu Polocoșeru i-a înjurat și amenințat pe trecătorii care îi ieșeau în cale. Mai mult decât atât, a distrus și o oglindă de la un microbuz. Unul dintre trecători a sunat la 112, iar tânărul a fost încătușat de polițiști și dus la sediul Poliției.
Pe numele său a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de „distrugere”. El a fost internat apoi la Spitalul de Neuropsihiatrie Burdujeni.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia