Perioada de înmatriculare la Universitatea Ștefan cel Mare a fost prelungită

31 iulie 2016

studenti usv 2Până în prezent, la Universitatea Ștefan cel Mare Suceava s-au înscris 1.235 de candidați la studii de licență zi și 193 la studii de licență ID. De asemenea, 735 de persoane s-au înscris pentru masterat, iar 36 pentru conversie profesională.

„Aceste cifre pot suferi modificari in urma unor eventuale retrageri, precum si a unor noi inmatriculari. Mentionam ca, in conformitate cu hotarea adoptata de Senatul USV, perioada de inmatriculare pentru candidatii declarati admisi in sesiunea iulie a fost prelungita pana la data de 31 august 2016”, susțin reprezentanții USV.

like-facebookPentru locurile care vor ramane libere, va fi organizata o noua sesiune de admitere, in perioada 5-12 septembrie.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia