Săptămâna curăţeniei de primăvară, la Fălticeni

10 aprilie 2015

curatenieÎn perioada 6-10 aprilie 2015, în municipiul Fălticeni se derulează acţiunea ”Săptămâna curăţeniei de primăvară”. Acţiunea  care are ca obiectiv salubrizarea şi igienizarea carosabilului şi a trotuarelor, a spaţiilor şi zonelor verzi din cartierele de locuinţe, a parcurilor şi grădinilor publice, salubrizarea şi igienizarea cursurilor de apă, plantarea de arbori şi arbuşti ornamentali.

Potrivit unui comunicat al Primăriei Fălticeni, pentru derularea activităţilor menţionate s-a colaborat şi cu  instituţiile de învățământ (inclusiv Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi), care și-au arătat disponibilitatea pentru a participa la acestă acțiune de amploare.

curatenie2Miercuri, 8 aprilie, a fost ziua de ecologizare, iar joi, 9 aprilie, au avut loc plantări de arbori şi arbuşti în zona parcului „Nada Florilor”, strada Plutonier Ghiniţă (ieşirea spre localitatea Baia), zona Broşteni.

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia