Accident la Dorna Candrenilor din cauza unui şofer băut

27 iunie 2014

Accident, în noaptea de joi spre vineri, pe DN 17, raza comunei Dorna Candrenilor. Un tânăr, de 25 de ani, din comuna Poiana Stampei, în timp ce conducea autoturismul, într-o curbă la dreapta, pe fondul vitezei excesive şi a consumului de alcool a pierdut controlul asupra direcţiei, a pătruns pe sensul opus de mers, intrând în coliziune frontală cu autotractorul ce tracta o semiremorcă condus de un bărbat de 43 de ani, din comuna Ilva Mare, jud. Bistriţa Năsăud.

În urma accidentului a rezultat accidentarea uşoară a şoferului de 25 de ani, care necesită pentru vindecare un nr. de 6-8 zile îngrijiri medicale.

Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,47 mg/l alcool pur în aerul expirat şi fiindu-i recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei”, se arată într-un comunicat al IPJ Suceava.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia