Adresele de e-mail ale primăriilor sucevene sunt securizate de Serviciul de Telecomunicaţii Speciale (STS). Decizia a venit după ce mai multe mesaje au fost blocate pe domeniile Yahoo sau Google.
Prefectul Sucevei, Florin Sinescu, le-a comunicat, miercuri, primarilor că se va transmite corespondenţa electronică prin adrese de e-mail pe domeniul gestionat de Instituţia Prefectului, iar vineri se va face o testare a noilor adrese ale primăriilor.
„Puteţi folosi noua adresă pe absolut orice corespondenţă electronică, e un domeniu gestionat de STS. În următoarea etapă vom da aceste adrese şi serviciilor publice deconcentrate, să nu ne mai lovim de probleme tehnice”, a declarat prefectul în cadrul întâlnirii.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al SuceavaNews.ro.
© Copyright SuceavaNews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia