Sâmbătă 27 Septembrie 2025, Actualizat acum 269 zile 12:00 am

A murit patronul unei cunoscute pensiuni. „Soțul meu va rămâne o prezență subtilă în viața noastră, în fiecare respirație”

A murit patronul unei cunoscute pensiuni și tipografii din județul Suceava. Este vorba despre  Dan Agheorghicesei, patronul tipografiei și pensiunii Lidana, care s-a stins la nici 70 de ani. Dan Agheorghicesei și-a pierdut viața în noaptea de sâmbătă spre duminică, în timp ce se afla cu barca, singur pe un canal din Delta Dunării.

”Dan nu ne va părăsi niciodată, chiar dacă nu mai este fizic alături de noi. Sunt morți doar cei uitați. Soțul meu va rămâne o prezență subtilă în viața noastră, în fiecare respirație, în fiecare bătaie a inimii. Dragostea lui nu dispare, ci se transformă într-o energie neîntreruptă, un far care ne luminează drumul chiar și în cele mai întunecate momente. Dragul meu bărbat este și va fi în sufletul fiecăruia dintre noi, familie, prieteni, colegi, toți cei care l-ați cunoscut mai mult sau mai puțin”, a scris pe Facebook Liliana Agheorghicesei.

Cei care doresc să-i aducă un ultim omagiu sunt așteptați la capela Bisericii ”Sf. Dumitru” din Suceava. Înmormântarea va avea loc joi, 25 septembrie, de la ora 13:00, la Cimitirul Pacea vechi din Suceava, cu plecare de la Biserica ”Sf. Dumitru” Suceava.

Lăsați un comentariu

*