Vineri 19 Aprilie 2024, Actualizat acum 109 zile 12:00 am

Victorie pentru Foresta în amicalul cu CSM Pașcani

Meciul amical dintre Foresta și CSM Pașcani, disputat cu exact 10 zile înaintea startului sezonului de primăvară al Ligii secunde, s-a încheiat cu victoria clară a formației pregătite de Cristi Popovici, cu 5-1. Partida desfășurată pe terenul sintetic de la Liceul cu Program Sportiv a fost la discreția sucevenilor, chiar dacă oaspeții au fost cei care au deschis scorul, prin Nuțescu, în minutul 9. Egalarea a survenit câteva zeci de secunde mai târziu, din bocancul lui Cerlincă. Drugă i-a adus pe „galben-verzi” în avantaj la jumătatea primei reprize, scorul pauzei fiind stabilit de Vraciu. Ultimele două reușite ale partidei i-au aparținut lui B. Rusu.

Foresta a început meciul cu CSM Pașcani în formula: Niga (30 Muntean) – Bălan, Lung, Asanache, Semeghin – Cerlincă, Dumitriu, Dănilă, Drugă – Rusu, Vraciu. Stănescu și Mutu au intrat la pauză, iar Hînțăscu – Mihălăchioaie, Florescu, Ivan, Strugariu, Coroamă, C. Buziuc și Vicovanu au jucat în ultima jumătate de oră a întâlnirii.

Căinari, Masella și Grumezescu nu au fost utilizați din cauza accidentărilor.